Kolagen – jaki wybrać

Już od jakiegoś czasu olbrzymim zainteresowaniem na rynku kosmetycznym cieszy się kolagen, który jak poświadczają badania ma dobry wpływ na stan skóry i minimalizuje zarówno pojawiające się z upływem wieku zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne będące efektem częstego grymasu twarzy. Jednak zanim sięgniemy po preparat z kolagenem trzeba wiedzieć czym jest oraz poznać jego właściwości.

Kolagen zgodnie z naukową nazwą jest białkiem wchodzącym w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się głównie zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim najważniejszy budulec ścięgien. To waśnie kolagen , który znajduje się również w skórze jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytki są przyczyną tworzenia się zmarszczek. Ze względu na swoje właściwości ma bardzo duże zastosowanie w kosmetologii. Stanowi nie tylko ważny składnik kremów bądź balsamów ale ponadto w aktywnej wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do zwiększania objętości ust.

Na rynku kosmetycznym największe rezultaty w poprawie stanu skóry zapewnia kolagen aktywny. Jego wyjątkowo skuteczne własności potwierdzają liczne badania kliniczne i zdaniem specjalistów w branży jest jednym z najlepszych na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w ofercie preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada bardzo podobną do kolagenu ludzkiego budowę dlatego właśnie doskonale absorbowany jest przez organizm gwarantując szybkie rezultaty podczas kuracji.

Aktywny kolagen oferowany jest w wielu postaciach. Olbrzymim zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna forma preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym szybko zostaje przyswojona i w zaledwie dwanaście godzin od spożycia uzupełnia braki w skórze. Płynny kolagen nie ma smaku i dodaje się go do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia efektywności kolagenu można go przyjmować razem z innymi płynnymi preparatami o zwiększonej zawartości witaminy C.

kolagen do picia

Alternatywę dla preparatu w postaci płynnej stanowi kolagen w kapsułkach. Podobnie jak w płynie kolagenowym w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko rybie o bardzo podobnej strukturze do kolagenu ludzkiego. Preparat w postaci kapsułekw niemalże stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do budowy nowych komórek. Preparat wchłaniany jest w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybie oferowane jest także w sprzedaży pod postacią lekkiej konsystencji balsamów i kremów. Kolagen do ciała poprawia kondycję tkanki skórnej i zalecany jest do jej regularnej pielęgnacji. W trakcie kuracji z użyciem preparatu w postaci balsamu czy kremu wchłaniany przez skórę kolagen uzupełnia ubytki co w rezultacie sprawia, że staje się gładsza i sprężystsza.
Bez wglądu na konsystencję preparatu zawierającego aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest bardzo zbliżona dlatego formę stsowania można dopasować jedynie do własnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.